Lūk kā jālieto ķirbju sēklas, lai atbrīvotos no parazītiem, aizcietējumiem un diabēta, un regulētu holesterīnu un triglicerīdu līmeni.
Ķirbju lietošana ārstnieciskos nolūkos ir izplatīta daudzās valstīs, viena no tām ir Ķīna, kuras senā medicīna atzīta par vienu no viedākajām un efektīvākajām.
Ķirbju sēklas satur 44% - 50% eļļas frakciju (bagātas ar taukskābēm mono un polinepiesātinātajām), ir ar augstu šķiedrvielu saturu (23 – 27%), olbaltumvielām (37% - 40%), bagātu minerālvielu saturu, īpaši daudz cinka, magnija un kālija, folijskābes un daudz citu vērtīgu vielu.
Rūpējaties par sevi, lietojiet dabiskas vielas un ESIET VESELI!
Ķirbju sēklām piemīt pretiekaisuma efekts, īpaši ja runājam par prostatu un urīnceļu sistēmu.
Ķirbju sēklas ir lielisks magnija avots, un pēc franču pētnieku domām, cilvēkiem ar augstākiem magnija rādītājiem asinīs, ir garāks dzīves ilgums un mazāks saslimšanu skaits.
Sēklām ir lielāks terapeitiskais efekts, ja tās lieto svaigas un termiski neapstrādātas. Tās vēlams iemērkt uz nakti un ēst no rīta.
Sālītām un grauzdētām ķirbju sēklām nepiemīt ārstnieciskas īpašības un nepieciešamā uzturvērtība.
Eļļa, kas ir ķirbju sēklās un kas ir bagāta ar mononepiesātinātajām taukskābēm, dod pozitīvu rezultātu urīnpūšļa problēmu un hiperplāzijas ārstēšanā.
Ķirbja sēklu labās īpašības:
- Tās ir labas sirds veselībai – eļļa, ko satur ķirbju sēklas pēc sastāva ir līdzīga olīveļļai.
- Paaugstināts asinsspiediens – sēklas ir bagātas ar kāliju, kas spēlē svarīgu lomu arteriālā spiediena kontrolē.
- Aizcietējumi – šķiedrvielu sastāvs ķirbju sēklās ir pietiekami augsts, un lietojot tās katru dienu, tā būs laba aizcietējumu profilakse un ārstēšana.
- Āda, mati un redze – ķirbju sēklas ir bagātas ar vitamīnu E, kam piemīt antioksidantu īpašības. Katru dienu lietojot ķirbju sēklas jūs varat novērst priekšlaicīgu novecošanu ne tikai ādai bet arī visām organisma šūnām.
- Tāpat ķirbju sēklas ir bagātas ar vitamīnu A, kas novērš acu slimības.
- Prostata – sēklas lietošana uzskata par vienu no vislabākajām dabiskajām metodēm, kas palīdz novērst prostatas un urīnceļu problēmas.
Recepte prostatas problēmu ārstēšanai:
- 150 g ķirbju sēklu (svaigas, netīrītas) liekat 1 litrā filtrēta ūdens un vāriet 20 minūtes. Ļaujat atdzist un izkāšat.
- Dzeriet pa glāzei trīs reizes dienā.
- Iznīcina parazītus – vienai ārstnieciskajai devai sēklu daudzums ir 100 – 150 g bērniem un 200 – 250 g pieaugušajiem tukšā dūšā.
Ķirbju sīrups astmas, klepus un bronhīta ārstēšanai!
SASTĀVDAĻAS:
- 60 g ķirbju sēklu
- 2 ēdamkarotes medus
- 200 ml labas kvalitātes ūdens
- 20 pilienu propolisa spirtā
PAGATAVOŠANA:
- Sajauciet visas sastāvdaļas blenderī, lai veidojas viendabīga masa.
- Lietojiet pa tējkarotei 5 reizes dienā. To var lietot bērni vecumā no 2 gadiem, bet deva vecumā no 2 līdz 7 gadiem jāsamazina uz pusi.
Milti no ķirbju sēklām aizcietējumiem, cukura diabētam, holesterīna un triglicerīdu līmeņa regulēšanai.
SASTĀVDAĻAS:
- Ķirbju sēklas
- Ķirbju sēklas iemērciet ūdenī uz vairākām stundām un noskalojiet. Tad izžāvējiet istabas temperatūrā. Tad liekat sēklas blenderī uz sasmalciniet pulverī.
- Miltus glabājiet burkā ar vāku. Ieteicamā deva ir ne vairāk kā 3 ēdamkarotes miltu diennaktī.
- Šos miltus varat pievienot zupām, salātiem un desertiem.
- Pirms jebkura preparāta lietošanas obligāti konsultējieties ar savu ģimenes ārstu!
Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!