Liepziedu tējas dziednieciskās īpašības
Veselība

Liepziedu tējas dziednieciskās īpašības

Mūsdienu medicīnā liepziedu tēju dzer, lai ārstētu saaukstēšanos, mazinātu temperatūru, skalotu rīkli un ārstētu gastrītu. Tautas medicīnā liepziedu tēja tiek lietota daudz plašāk-lai ārstētu galvassāpes, pneimoniju, sāpošu kaklu, bronhiālo astmu, reimatismu, parotītu (cūciņas), nierakmeņu slimības, asiņošanu, neauglību, neirozi, krampjus un epilepsiju.

Menstruālā cikla traucējumi.

Ja menstruālais cikls kļūst nestabils un sāpīgs, liepziedu tēja būs neaizstājams palīgs. Aplej 1 ēdamkaroti sasmalcinātu liepziedu ar 200 ml verdoša ūdens un ļauj ievilkties pusstundu. Dzer, kamēr silta, vienu reizi no rīta vai pa pusglāzei rītā un vakarā.

Klimakss.

Liepziedi satur tohormonus, tāpēc sievietēm pēc 45 gadu vecuma ieteicams reizi pusgadā vienu mēnesi pēc kārtas dzert glāzi liepziedu tējas. Klimakss sāksies vēlāk un noritēs bez sūdzībām.

Lai ārstētu sāpošu kaklu, traheītu vai pneimoniju

aplejiet 6 ēdamkarotes liepziedu tējas ar 1 litru vāroša ūdens. Ļaujiet ievilkties 20 minūtes, pēc tam nokāsiet un dzeriet uz nakti 1-2 glāzes tējas. Sāpoša kakla gadījumā skalot rīkli ar siltu pagatavoto tēju.

Bronhīts.

Lai ārstētu bronhītu, aplejiet 1 ēdamkaroti liepziedus ar verdošu ūdeni, pēc tam vēl siltu dzert 2-3 reizes dienā.

Nierakmeņu slimības.

Aplej 2 ēdamkarotes liepziedus ar 2 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilties 10 minūtes, atļauj atdzist un dzer pirms gulēt iešanas.

Mastīts

Apliet 3-4 ēdamkarotes liepziedus ar 2 verdošām ūdens glāzēm un ļaut ievilkties 15 minūtes. Kad atdziest, izkāst un pievienot kāt pustējkaroti sodas. Izmantot kā kompreses.

Stomatīts.

Aplej 1 ēdamkaroti liepziedus ar verdoša ūdens glāzi, ļauj ievilkties 20-30 minūtes. Skalot muti ar siltu maisījumu pēc iespējas bieži.

Lai nomierinātu nervus un noņemtu stresu, cīnītos ar bezmiegu,

palīgā nāks karsta vanna, kurā iejauksiet liepziedu uzlējumu.

>p>Aplej katliņā 100 g liepziedus ar 2 litriem auksta ūdens, ļauj pastāvēt 5-10. Pēc tam vāri 5 minūtes un pēc tam vēl 10 minūtes ļaut ievilkties. Izkās un pievieno vannai, kamēr vēl silts maisījums. Šādu vannu ieteicams pieņemt 1 reizi nedēļā 20 minūtes ilgi.

Pirms vannošanās nomazgājieties ar ziepēm, lai pēc relaksācijas liepziedu vannā varētu neskaloties. Paralēli variet baudīt tasi siltas liepziedu tējas.

Jāuzmanās!

Lai gan liepziedu tējai piemīt dziednieciskas īpašības, pārāk bieži uzturā lietot to nav ieteicams, jo var pasliktināties redze. Tas nozīmē, ka nav ieteicams tēju dzert katru dienu visa gada garumā.

Avots: dzer-aromatisku-liepziedu-teju-un-nekad-neslimo/58880" rel="nofollow" target="blank">zeltene.eu

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt