Kas notiks ar jūsu organismu, ja katru dienu piecas minūtes staigāsiet basām kājām
Veselība

Kas notiks ar jūsu organismu, ja katru dienu piecas minūtes staigāsiet basām kājām

Piecas minūtes katru dienu plikām kājām, tas ir sazemējums. Viena no vissvarīgākajām lietām, kas jāsaprot, kad aplūkojat iespēju staigāt ar basām kājām, ir – cik daudz dabiskas mūsu ķermeņa enerģijas iziet caur mūsu pēdām. Viss – sākot ar PMS līdz hipertonijai un miega apnojai ir saistīts ar konkrētiem punktiem uz mūsu pēdām.

Lūk, kas notiks ar jūsu organismu, ja katru dienu 5 minūtes pastaigāsiet ar plikām pēdām.

Mūsu kājas ir radītas staigāšanai. Cilvēka kājās atrodas vairāk nekā 200 000 nervu galu un tie ir izvietoti tikpat jutīgi kā mūsu rokās. Tikai 5 vai 10 minūtes pastaigas plikām pēdām stimulēs sajūtas. Tas būtu kaut kas līdzīga tam, ja jūs visu mūžu būtu pavadījis cimdos un pēc tam izlēmis tos novilkt.
No tā brīža, kad atteicāmies no pārvietošanās četrrāpus, mūsu kājas ir attīstījušās, lai apmierinātu mūsu vajadzības. Aplūkosim atšķirību starp staigāšanu apavos un basām kājām. Kad jums kājās ir apavi, to papēži atspiežas pret zemi, tad pēda atbalstās pret zemi, pirms atkal kāja tiek pacelta. Tas ir rupji un pretdabiski. Novelkat apavus un kāja pārvietosies mīkstāk, celim saliecoties. Tā ir smalka atšķirība kas radikāli maina jūsu ķermeņa kustības mehāniku. Šī atšķirība tāpat izraisa daudz traumu, kas būtiski samazināsies, ja atbrīvosiet savas kājas no pastāvīgas apavu nēsāšanas. Kad mūsu kājas zina, ka saskarsies ar zemi, biomehānisku īpašību sērija uzreiz sāk darboties, lai mīkstinātu sitienus un mazinātu triecienu skaitu, kas ietekmē ceļgalus un locītavas. Apaviem, un īpaši slēgtajiem vai sporta apaviem, ir pilnīgi pretējs efekts.

Vēl viena priekšrocība staigāšanai ar basām kājām – papildus enerģija, kuru varam iegūt no Zemes virsas. Kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem mēs lietojam gumijas vai plastmasas pazoles, burtiski izolējot sevi no dabiskajiem elektroniem, kas plūst pa Zemes virsu.
Šiem elektroniem ir milzīga nozīme mūsu organisma procesos, jo tas šos elektronus uzsūc tā saucamajā sazemēšanas procesā. Visefektīvākā ir spēja neitralizēt brīvos radikāļus, kas samazina hroniskas sāpes, muskuļu nogurumu un novecošanas pazīmes. Staigāšana basām kājām katru dienu vismaz piecas minūtes var ne tikai psiholoģiski atjaunināt jūs, bet arī cīnīties ar fiziskajām novecošanas pazīmēm.
Tāpat šī sazemēšanās labvēlīgi ietekmē jūsu sirdi un nervu sistēmu. Kā arī palīdz regulēt endokrīno sistēmu. Bērni un vecāka gada gājuma cilvēki pamanīs staigāšanas ar basām kājām labvēlīgo ietekmi. Kritieni ir vispārēja problēma, īpaši jau kad sākam novecot, jo mums vairs nepiemīt tie refleksi, par kuriem esam bijuši pārliecināti visu iepriekšējo dzīvi. Bet ja staigāsim basām kājām ik dienas, tās paliks stipras un veselas, uzlabosies balansa sistēma un samazināsies nopietnu kritienu iespējamība. Bērnu augošie organismi bieži vien ir neveiklības paraugi, bet pavadot laiku ar plikām kājām, tie attīstīsies pareizā virzienā.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt