Tauki, kā tādi, ir viens no izdzīvošanas mehānismiem. Tie ir ļāvuši cilvēkiem pārdzīvot gada aukstos mēnešus, laiku no vienas ražas līdz otrai, utt. Tāpēc tauku uzkrāšanās ir pilnīgi normāls process, galvenais neuzkrāt tos pār mēru. Kāds tad ir tauku uzkrāšanās mehānisms? Pirmkārt, tā ir pārmērīga ogļhidrātu , sevišķi cukuru, lietošana. Organismā nav daudz vietas ogļhidrātu uzkrāšanai. Glikogēna veidā muskuļos uzkrājas tikai apmēram 60-80 g ogļhidrāti, tikpat daudz aknās. Pārējā patērēto ogļhidrātu daļa pārstrādājas un uzkrājas organismā tauku veidā. Tāpat arī liels daudzums patērēto taukvielu ietekmē tauku uzkrāšanos organismā. 100 g tauku satur pat 900 kcal. Tos organismam uzkrāt tauku viedā ir vēl vienkāršāk kā ogļhidrātus. Tauku šķelšanas process ir ļoti sarežģīts, un kā enerģijas avots, tauki tiek izmantoti kā pēdējie, jo iegūt enerģiju no olbaltumvielām un ogļhidrātiem ir daudz vienkāršāk. Un, jebkurā gadījumā, ja tiek uzņemtas vairāk kalorijas kā patērētas, tad pārpalikums uzkrājas organismā tieši tauku veidā.
Tagad noskaidrosim, kur tieši tauki “nosēžas”. Tie uzkrājas gan zemādas tauku slāņa veidā, gan arī dziļāk visos orgānos- tā sauktie viscelārie tauki, kas norāda uz iekšējo orgānu aptaukošanos un brīdina par turpmākiem sirds un asinsvadu slimību, trombozes, varikozu vēnu, sirdslēkmes un insulta draudiem. Šie tauki atrodas aiz vēdera priekšējās sieniņas un it kā izstumj vēderu uz priekšu. Ja vēderpreses muskuļi ir stingri, to var nedaudz kontrolēt, bet ja muskuļi ir vāji, tad rodas uztūcis un nokarens vēders. Nekādi vingrinājumi vēderpreses stiprināšanai šeit nepalīdzēs. Lai atbrīvotos no zemādas un iekšējiem tauku uzkrājumiem un līdz ar to arī no vēdera, nepieciešams taukus sadedzināt, bet tas notiek muskuļu mitohondrijos skābekļa ietekmē. Lai skābeklis nonāktu organismā, nepieciešami kardio slodzes vingrinājumi ar pulsa ātrumu 75% no maksimālā (maksimālo pulsu aprēķina, no skaitļa 220 atņemot savu gadu skaitu. Maksimālā pulsa aprēķināšanas zinātniskais pamatojums ir fakts, ka jaundzimuša bērna sirds strādā ar ātrumu 220 sitieni minūtē. Pieaugot cilvēks ar katru klāt nākušo gadu zaudē aptuveni vienu pulsa sitienu minūtē. Interesants un bēdīgs fakts vienlaikus). Vēl ir jāsamazina, vai jāaptur jaunu tauku uzkrāšanās. Tāpēc nepieciešams līdz minimumam samazināt vai pilnībā izslēgt ātros ogļhidrātus, cukurus, miltus utt., kā arī samazināt tauku patēriņu. Jācenšas salikt pa plauktiņiem un pārskatīt visu, kas tiek apēsts. Jāsaskaita aptuvenais kaloriju un tauku patēriņš, un , nepieciešmības gadījumā, jākoriģē partikas racions. Iespējams, būsiet pārsteigti par to, cik daudz vairāk, nekā nepieciešams tiek patērēts jūsu uzturā.
Atgriežoties pie kardio slodzes- slodzei jābūt ne mazākai kā 40 minūtes, jo pirmajās 20 minūtēs tiek sadedzināti ogļhidrāti glikogēna formā, un tikai tad sāk degt tauki. Protams, jo lielāks vēders ir “uzēsts”, jo vairāk laika būs nepieciešams, lai to samazinātu. Bet visas receptes jau ir zināmas- brīnumtabletītes, kas palīdzētu atbrīvoties no liekajienm taukiem dažu dienu laikā neeksistē, tāpēc jābruņojas ar pacietību, japieliek visas pūles un tad arī viss izdosies!