Kā veselīgi remdēt izsalkumu
Diētas

Kā veselīgi remdēt izsalkumu

Dažreiz izsalkuma sajūta pavada jūs visas dienas garumā, lai arī cik daudz pirms tam jūs būtu apēduši. Tā uzkodas pāraug nepārtrauktā gremošanā. Un tas jau ir reāls drauds jūsu figūrai un veselībai.
Ja tikko esat paēduši pusdienas, bet roka jau atkal stiepjas pēc kādas maizītes, tad šis raksts ir domāts tieši jums. Pastāstīsim, kā pareizi uzņemt pārtiku, lai nebūtu jābadojas.

Kā izvairīties no izsalkuma

Izvēlieties sātīgus produktus

Sātīgums ir atkarīgs ne tikai no apēstā daudzuma, bet arī no ēdiena kvalitātes. Dažādiem produktiem piemīt atšķirīgs sāta indekss. Lai remdētu izsalkumu un neuzņemtu neko lieku, lietojiet uzturā olas, kartupeļus, auzu pārslas, pupiņas, zivis, vistas un dārzeņu buljonu. Šajā sarakstā ietilpst tie produkti, kuri piepilda organismu ar noderīgām un barojošām vielām, bet nepārpilda kuņģi.

Palieliniet šķiedrvielu daudzumu

Produkti, kas bagāti ar šķiedrvielām dod ātrāku sāta sajūtu. Tie piepilda kuņģi, lēnāk pārstrādājas un pateicoties tam, izsalkuma sajūta tiek remdēta uz ilgu laiku. Bez tam, augļi un dārzeņi ir galvenais šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu avots. Tie satur daudz ūdens, tāpēc nedod liekas kalorijas. Arī pilngraudu produktiem un pākšaugiem ir jāieņem pienācīga vieta jūsu ēdienkartē.

400 g augļu un dārzeņu

Vispasaules veselības organizācija iesaka katru dienu apēst vismaz 400 g dārzeņu, augļu un ogu. Sadaliet šo daudzumu piecās porcijās (viena porcija ir viena sauja). Sastādiet dienas ēdienkarti tā, lai jūsu ēdienreizēs būtu dažādu krāsu produkti. Tos varat ēst gan svaigus, gan ceptus cepeškrāsnī, gan tvaicētus, gan vārītus. Arī žāvēti augļi jāiekļauj savā ēdienkartē, bet to norma ir 30 g dienā.

Ēdiet olbaltumvielas

Pārbaudiet, vai jūsu ikdienas ēdiens satur pietiekamu daudzumu olbaltumvielu. Iespējams, pastāvīgu izsalkuma sajūtu izraisa tieši šī komponenta trūkums.
Siers, liesa gaļa, netrekna zivs, pupiņas un citi pākšaugi, rieksti un sēklas – produkti, kuri obligāti jāiekļauj savā ikdienas ēdienkartē. Olbaltumvielas palīdzēs remdēt izsalkuma sajūtu un “palaist” tauku sadedzināšanas mehānismu, bet ne muskuļu masas zaudēšanu tievēšanas gadījumā.
Protams, trekns ēdiens daudz ātrāk dod sāta sajūtu, bet tas arī paliek uz jūsu gurniem un vidukļa. Izvēlieties pareizos produktus un ēdiet ar prieku!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt