Kā atbrīvoties no baltajiem plankumiem uz ādas un vitiligo
Veselība

Kā atbrīvoties no baltajiem plankumiem uz ādas un vitiligo

Medicīniskajos terminos baltie plankumi uz ādas tiek saukti par vitiligo. Tie var parādīties uz dažādām ķermeņa vietām, ieskaitot rokas, kājas, seju, lūpas, ādu ap acīm un mutes.
Precīzi iemesli šim stāvoklim joprojām nav zināmi. Eksperti uzskata, ka tas var būt saistīts ar autoimūnajām saslimšanām, kuru rezultātā imūnā sistēma pati iznīcina melanocītus vai šūnas, kuras ražo melanīnu.
Citi iemesli, kas var veicināt šo problēmu ir ģenētiskie priekšnosacījumi, pārāk liela saules staru iedarbība, pārlieku liels stress un vitamīna B12 deficīts.

Lūk, pieci paņēmieni kā atbrīvoties no baltajiem plankumiem uz ādas. Protams, būtu vēlama arī ārsta konsultācija, lai izvēlētos pareizos ārstēšanās līdzekļus.

Sarkanie māli

Sarkanajos mālos ir augsts vara saturs, kas var palīdzēt atjaunot ādas pigmentu un atbrīvoties no baltajiem plankumiem.
Sajauciet vienādās devās sarkanos mālus un ingvera sulu. Uzklājiet šo pastu uz bojātajām vietām. Atstājiet, lai pilnībā sakalst, pēc tam noskalojiet. Atkārtojiet procedūru katru dienu vairāku mēnešu garumā.

Ginko biloba

Pētījumi ir pierādījuši, ka ginko biloba var palīdzēt izārstēt vitiligo, pateicoties savai spējai neitralizēt skābi. Tas var palīdzēt mazināt slimības progresēšanu un repigmentāciju.
Kopējā deva sastāda no 40 līdz 80 mg ginko biloba ekstrakta trīs reizes dienā. Lai palīdzētu noteikt precīzu devu un šī auga lietderību, konsultējieties ar savu ģimenes ārstu.

Kokosriekstu eļļa

Kokosriekstu eļļa nomierina ādu un ārstē hroniskus iekaisumus. Tā palīdz vitiligo , jo veicina ādas pigmentācijas atjaunošanos. Bez tam, tai piemīt pret sēnīšu un pret baktereoloģiskas īpašības.
Uzklājiet kokosriekstu eļļu uz baltajiem plankumiem 2 – 3 reizes dienā vairāku nedēļu garumā.

Ingvers

Balstoties uz ķīniešu pētījumiem, ingveru var izmantot kā lielisku dabisko līdzekli balto plankumu ārstēšanā. Tas uzlabo asinsriti un veicina melanīna izstrādi.
Liekat svaiga ingvera gabaliņu uz bojātās vietas. Atstājiet, lai ingvers apkalst. Dariet to vienu, divas reizes dienā vairāku nedēļu garumā, līdz redzēsiet uzlabojumus.

Varš

Ir pierādīts, ka varš palīdz melanīna izstrādē. Uzskata, ka tas ir nepieciešams melanīna pigmenta sintēzei no tirozīna.
Ielejiet dzeramo ūdeni vara traukā un atstājiet uz nakti istabas temperatūrā. Nekādā gadījumā neliekat trauku ar ūdeni ledusskapī, jo tas var izjaukt ūdens struktūru un padarīt varu mazāk iedarbīgu.
No rīta ūdens būs piepildīts ar vara joniem, kas palīdzēs melanīna izstrādē. Dzeriet šo ūdeni katru rītu tukšā dūšā.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt