Diendusas gulēšana ievērojami palielina zināšanas, izpratni, atmiņu un daudz ko citu
Veselība

Diendusas gulēšana ievērojami palielina zināšanas, izpratni, atmiņu un daudz ko citu

Visā pasaulē ir vietas, kuras mērķtiecīgi tiek slēgtas pēcpusdienā, tāpēc cilvēki var doties mājās no darba, lai pagulētu. Diemžēl ASV korporatīvajā apvidū diendusa tiek uzskatīta par greznību un tīra slinkuma pazīmi.

Un, pirms sākat justies vainīgs par aizmigšanu lasot grāmatu vai skatoties filmu, ziniet, ka diendusa ir pilnīgi dabiska parādība, un tā jums patiesībā nāk par labu.

Pat ja naktī mēs esam pietiekami izgulējušies, dienas laikā mūsu modrība un fokuss pasliktinās. Tātad, diendusa var būt dzīvības glābējs laikos, kad jums ir jābūt modriem un jākoncentrējas. Neatkarīgi no tā, vai jums ir jāpabeidz darba projekts vai jāmācās pārbaudes darbam – diendusa atkārtoti atjaunos jūsu uzmanību un modrību, un vairos atmiņu.

Apple un Google to zina, un viņi to jau ievieš, ļaujot darbiniekiem gulēt diendusu.

Turklāt, zinātnieki jau ir pierādījuši, ka īsas diendusas uzlabo produktivitāti un izpratni. Turklāt, kurš gan nevēlētos priekšnieku, kurš viņiem ļautu aizvērt acis un izslēgties pirms pēcpusdienas spiediena?

Kolorādo Bouldersa universitātes pētījums atklāja, ka bērniem, kuri nav gulējuši diendusu, ir paaugstināts nemiers, viņi izrāda mazāku interesi un prieku, kā arī viņiem ir sliktas problēmu risināšanas prasmes, salīdzinot ar bērniem, kuri ir gulējuši diendusu. Tas pats attiecas uz pieaugušajiem.

Turklāt, Bērklijas pētnieki atklāja, ka stundu ilga diendusa ievērojami palielina atmiņu un mācīšanās prasmes. Diendusa kalpo kā avots īstermiņa atmiņas atjaunošanai un dzēšanai, tādējādi mūsu smadzenes tiek atsvaidzinātas ar jaunu atmiņas vietu.

Tātad, cik ilgi nepieciešams gulēt diendusu?

Pēc ekspertu domām, 10-20 minūšu ilga diendusa ir vislabākā, lai palielinātu modrību un enerģiju, un atsvaidzinātu smadzenes. Diendusa nav tik ilga, kas ļauj pamostoties un uzreiz atgriezties pie uzdevumiem.

Tomēr, ja jūs guļiet 30 minūtes, tas var izraisīt miegainību, jo jūs pamodīsieties tad, kad jūsu ķermenis nonāk dziļā miega stadijā. Ja snaudīsiet stundu, jūs jutīsiet tādu pašu drūmumu, bet stundu ilga diendusa uzlabo atmiņu.

Tiem cilvēkiem, kuri iepriekšējā naktī nav pietiekami izgulējušies, ieteicams veikt garas, apmēram 90 minūšu garas, diendusas. Tas ir pilns miega cikls, kas krasi uzlabo radošumu un emocionālo atmiņu.

Kopumā diendusas ir labvēlīgas jūsu fiziskajai un garīgajai veselībai. Tomēr, esiet piesardzīgs un neaizvietojiet nakts miegu ar pēcpusdienas miegu - apsveriet savu diendusas laiku kā papildinājumu jūsu labajam nakts miegam.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt