Audzinām vīrieti: 17 padomi puiku mammām
Noderīgi

Audzinām vīrieti: 17 padomi puiku mammām

Zēnu audzināšana ir smalka. Katrai mātei ir savas bērnu audzināšanas metodes. Bet ir vispārēji momenti, kuriem piekritīs, jebkura saprātīga un praktiska māte. Harmoniska maiguma un stingrības kombinācija, ļoti uzmanīga, garīga kontakta veidošana, gatavība jebkurā brīdī nākt palīgā, izpratne par zēnu iekšējo pasauli... jā, zēna māte ir godpilna, grūta, bet tik laimīga misija.

Kā audzināt laimīgo dēlu, kurš izaugs par īstu vīrieti

1. Lai viņš sabojā lietas. Nevienam nav jārīko traģēdija, dēļ katras saplēstas jakas vai sporta tērpa, kas nosmērēts ar krāsu. Zēns ar visiem pieejamiem paņēmieniem iepazīst pasauli. Viņam jālec, jāskrien, jālien pāri žogiem, jābrauc ar velosipēdu. Ar vecumu viss pakāpeniski ieies mierīgākā sliedēs.

2. Bērnam ir jābūt spējīgam atbrīvot enerģiju. Lai viņš nodarbojas ar sportu, paņem sev suni vai iemācās spēlēt mūzikas instrumentus. Esiet gatavi tam, ka dēli ir aktīvi un trokšņaini radījumi.

Audzinām vīrieti: Padomi puiku mammām

Viņam ir jābūt iespējai palīdzēt citiem. Viņa palīdzība jāīsteno bez piespiešanas. Lai zēns jūtas kā mazs vīrietis.

Kad viņš jautā: “Kāpēc?”, svarīgi vienmēr atbildēt, nevis izvairīties. Šobrīd, jūs esat galvenais informācijas avots savam bērnam.

Ir svarīgi iekļūt viņa interesēs. Iepazīstieties ar boksa dzīvi un esiet informēts par to, ko dēls spēlē uz planšetes. Piedalieties viņa dzīvē, nedistancējieties.

Pastaigājieties kopā. Pastaiga atver iespēju garīgai sarunai, kontakta stiprināšanai. Turklāt tas ir veselīgi.

Novērtējiet viņa sasniegumus, pat visnenozīmīgāko. Jūsu piekrišana un atbalsts kalpos dēlam par stimulu jauniem sasniegumiem un dos pārliecību par sevi.

Māciet savu dēlu patstāvīgi apkalpot sevi. Tas viņam noderēs turpmākajā dzīvē, lai kas arī notiktu.

Lasiet viņam un kopā ar viņu. Lasīšana, iespējams, ir vislietderīgākais paradums, kas cilvēkam var būt. Bet kopīga lasīšana ir viņa attīstība, interesanta laika pavadīšana un emocionāls kontakts ar bērnu.

Meklējiet piemērus atdarināšanai, autoritātes. Stāstiet dēlam biogrāfijas par dižām personībām. Lai tās kalpo kā iedvesmas un atdarināšanas avots zēnam.

Audziniet dēlā labas manieres: teikt “paldies” un “lūdzu”, palaist apsēsties, nepārtraukt, nemēslot u.c. Tas ļaus viņam izaugt par audzinātu vīrieti.

Paskaidrojiet, ka izrādīt vājību – tas ne vienmēr ir kauns. Rakstura un muskuļu spēks tiek palielināts katru dienu ar neatlaidīgu darbu. Tāpēc zēnam vēl ir laiks kļūt patiesi stipram.

Lai tēvs viņam iemāca galvenās lietas. Neatstādiniet tēvu no audzināšanas procesa. Ir lietas, kuras var izskaidrot un parādīt tikai viņš. Ņemiet vērā, ka zēniem ir ļoti svarīga vīrieša sabiedrība.

Iemāciet viņu nekautrēties no glāstiem. Pieaugušie zēni sāk kautrēties, kad mamma skūpsta un apskauj viņu. Paskaidrojiet, ka pareizas maiguma izpausmes ir pilnīgi dabiskas.

Atcerieties, ka zēnu emocijas ir dziļākas, nekā izskatās pirmajā acu uzmetienā. Viņi tās slēpj. Daži – dabiskas atturības dēļ, citi – uzskatot, ka emocijas ir vājums, kas raksturīgs meitenēm.

Atcerieties: visa zēna dzīve ir viena vienīga sacensība. Kas ātrāk nokļūt līdz skolai, kam ir “foršāks” velosipēds, kuram ir vairāk attīstīti muskuļi utt. Tieksme uz sacensībām ir ielikta vīriešu dabā.

Ņemiet vērā, ka viņam nav īsti ideāla runa. Mazsaprotams leksikons, rupji (ak, Dievs!) vārdi ir tas, ko sauc par “izmēģināt dzīvi uz pilnu klapi”. Zēns iepazīst apkārtējo pasauli arī tādā veidā. Nav vērts viņu nosodīt par nejaušu nolamāšanos. Jo vairāk jūs aizliegsiet, jo vairāk viņš izmantos šos vārdus.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt