5 kļūdas, ko pieļaujam matu kopšanā
Skaistums
Veselība

5 kļūdas, ko pieļaujam matu kopšanā

Ikdienas matu mazgāšana

Pats par sevi saprotams,ka jūs vēlaties vienmēr būt tīra un svaiga, bet mazgāt matus katru reizi, kad ejat dušā nav vajadzīgs- tā jūs izjauciet galvas ādas lipīdu līdzsvaru un žāvējot matus, veiciniet to ātrāku izkrišanu. Mēģiniet mazgāt matus katru otro dienu, bet, ja mati ātri taukojas, izmēģiniet sauso šampūnu.

Karstā gaisa plūsmas izmanošana matu žāvēšanai

Žāvējot matus ne tik svarīga ir temperatūra, cik gaisa plūsma. Augstās temperatūras dēļ mati kļūs trausli un ātrāk izkritīs. Lai nebūtu jāatvadās no kuplās matu rotas jau jaunībā, žāvējot matus izmantojiet silto, vai pat vēso gaisa plūsmu un centieties neizžāvēt matus pilnīgi sausus.

Atteikšanās no matu balzama

Balzami un kondicionieri palīdzēs matus vieglāk izķemmēt un palīdzēs matiem kļūt mīkstākiem, vijīgākiem. Ja jūs nelietojie šos līdzekļus, mati kļūs pārāk pūkaini, sausi un cieti.

Svešu matu suku lietošana

Lietojot svešu matu suku, jūs riskējiet iegūt galvas ādas sēnīti, kas rosina blaugznu veidošanos un veicina matu izkrišanu. Tāpat vajadzētu atcerēties, kad jūs pēdējo reizi mazgājāt ķemmi ar ziepēm- atcerieties, ka uz tās uzkrājas tauki un netīrumi, ko jūs pārnesiet uz saviem matiem.

Matu neaizsargāšana pret vēju un sauli

Aukstais gaiss un karstie saules stari- vēl viens iemesls ātrākai matu izkrišanai. Tas izskaidrojams ar to, ka pārāk zemas vai, gluži otrādi, augstas temperatūras var izraisīt asinsvadu spazmas, traumēt matu saknītes un galvas ādu.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt