Glāze ūdens ar medu katru dienu palīdzēs atbrīvoties no daudzām problēmām
Veselība

Glāze ūdens ar medu katru dienu palīdzēs atbrīvoties no daudzām problēmām

Kā zāles medu lietoja jau senajā Ēģiptē, 3000 gadus pirms mūsu ēras. Tur joprojām to uzskata par “Dievu ēdienu”. Ar šo dievišķo nektāru Ēģiptē ārstēja rētas, izmantoja kā urīndzenošu un caurejas līdzekli. Medus ārstnieciskās īpašības zināja arī senajā Grieķijā, dižais filozofs Aristotelis par medu rakstījis savos darbos. Grieķi izmantoja medus ūdeni, lai sagatavotu sportistus Olimpiskajām spēlēm. Spēļu starplaikos atlētiem vajadzēja dzert saldo nektāru, lai ātri atjaunotu savus spēkus.

Lūk, dažas medus ūdens ārstnieciskās īpašības:

Palīdz vēdera pūšanās gadījumā:

Glāze silta medus ūdens lieliski palīdz vēdera sāpju gadījumā un neitralizē gāzes. Jau pavisam ātri jūs jutīsieties daudz labāk.

Stiprina imunitāti

Medus stiprina imunitāti, satur vitamīnus un minerālvielas. Ne velti to iesaka dzert saaukstēšanās gadījumos. Zinātnieki ir pierādījuši, ka medum piemīt antibiotisks efekts.

Attīra organismu

Katru dienu ēdot, taču īpaši lietojot alkoholu, mēs noslogojam savas aknas un zarnu traktu ar visiem iespējamajiem toksīniem. Atbrīvoties no tiem palīdzēs medus ūdens ar citrona sulu, kas paātrinās organisma attīrīšanu.

Attīra ādu

Pateicoties savām antibakteriālajām īpašībām, medus palīdz ādai kļūt tīrākai. Medu var lietot ne tikai iekšķīgi, bet arī palutināt ādu ar medu saturošām maskām.

Palīdz zaudēt svaru

Jā, medus satur daudz cukura. Taču šis cukurs ir 100% dabīgs, ko nevar teikt par konfektēm un šokolādi, kas ražotas rūpnieciski. Šis dabiskais cukurs ievērojami samazina vēlmi pēc saldumiem un palīdz saldummīļiem notievēt. Taču esiet uzmanīgi! Medus tomēr ir kalorijām bagāts produkts.

Mazina kakla sāpes

Šis fakts ir zināms jau sen. Mazliet apsāpējās kakls un vecmāmiņa jau steidza vārīt tēju un likt tai klāt medu. To izdzerot uzreiz sajutāmies daudz labāk. Un tas ir tikai tāpēc, ka medus ir dabisks antibiotiķis.

Pazemina holesterīnu

Pateicoties augstajam antioksidantu sastāvam, medus palīdz novērst holesterīna paaugstināšanos asinīs.

Pazemina sirds slimību risku

Pazeminot holesterīna līmeni, medus, pēc būtības aizsargā mūsu sirdi un samazina infarkta risku, kā arī pazemina citu sirds – asinsvadu slimību risku.

Un nobeigumā neaizmirstam par to, ka silts ūdens ar medu un pilīti citrona sulas – tas ir arī ļoti garšīgi. Patīkams dzēriens, kas palīdzēs atslābināties un uzlabos noskaņojumu pēc smagas darba dienas.

LAI IZDODAS!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt